Ürün Gamı

Grup’un gelişmesine öncü olan büyük lider Michele Ferrero’dur. Sıradışı fikirleri ve yeni ürünler yaratma arzusuyla, Ferrero milyonlarca tüketicinin beslenme alışkanlığında devrim yapmıştır.

Eşi Maria Franca ile aralarında inşa ettikleri istikrarlı ve verimli işbirliği sayesinde, Ferrero, 2. Dünya Savaşından sonra şekerleme sektöründe açtığı üretim sahaları ve yurtdışı ofisleri ile Şirketini Uluslararası Grup’a dönüştürmeyi başaran ilk İtalyan sanayici olmuştur.

Bu başarının köklerini keşfedebilmek için 40’lı yıllara dönmemiz gerekiyor. O yıllar, Michele’nin anne ve babası olan Piera ve Pietro’nun bir pastaneyi fabrikaya dönüştürdüğü yıllardır.

İleriye dönük atılan bu ilk ve kararlı adımlar, Pietro Ferrero ve o zamanlar henüz çok küçük olan oğlu Michele’ın “icat ettikleri” ürünler sayesinde gerçekleşmişti. Başarının bir diğer anahtarı da 1949 yılında vefat eden Pietro’nun kardeşi Giovanni’nin organize ettiği etkili satış ağı olmuştur.

Ve artık Ferrero’nun öyküsü üçüncü nesle kadar ulaşmıştır. Michele ve Maria Franca’nın oğulları, Pietro ve Giovanni Ferrero 10 yılı aşkın bir süre boyunca Grup’un başında Genel Müdürler olarak birlikte çalışmışlardır. 2011 yılının Nisan ayında Pietro Ferrero, Ferrero Sosyal Teşebbüsleri’ni yeniden başlatma hedefiyle ilham kaynağının kendisi olduğu insani bir görev üzerinde çalışırken Güney Afrika’da trajik bir şekilde hayatını kaybetmiştir.

Bugün, Giovanni Ferrero, anne-babası ve kardeşiyle gönülden paylaştığı ilerleme motivasyonunu muhafaza etme ve daha iddialı hedeflere ulaşma amacıyla Şirketi başarılı bir şekilde yönetmeye devam etmektedir. Tıpkı dün gibi bugün de Şirket yapısı aile değerlerine sıkı sıkıya bağlıdır.

Kısacası, bu çok-milletli şirketin ticari markasının, iş hacminin ve büyüme hızının ardında gücünü Ferrero Kuruluşu’nun sloganı olan “Çalış Yarat Ver” sözlerinden alan, iradeli ve mükemmel bir Piedmont’lu ailenin öyküsü yatmaktadır.