TAMER MESCIOGLU:

M. Tamer Mesçioğlu Vest AŞ'yi kurmadan önce ilaç sektöründe 15 yıllık yöneticilik tecrübesiyle hem satış, hem pazarlama, hem de sosyal sorumluluk projelerinde önemli başarılara imza atmıştır. 

İlaç sektöründen sonra 2003 yılında kurduğu Vest Ticaret ile gıda sektöründe tecrübelerini pekiştirerek yurt içi ve yurt dışı distrübütörlükler yapmıştır. Bünyesinde bulundurduğu markalarla ( görseller web sitesinden alınabilir) bayilikler, ulusal ve uluslararası market zincirleriyle Türkiye pazarına penetre olmuştur. 

Hem sağlık, hem de gıda sektöründe dağıtım partnerleriyle geniş ve güçlü ulaşım ağına sahiptir.

NECATİ AKYAZICI:

1981 yılında, Canan Kozmetik firmasını kurarak iş hayatına başladı. İpek markası ile şampuan, saç kremi, sıvı sabun, vücut şampuanı, bebek şampuanı ürünleri ile kısa zamanda Türkiye’nin en büyük yerli üreticisi oldu.

2000’li yılllara gelindiğinde İpek, güçlü dağıtım kanalları ile Türkiye şampuan pazarında volume’den %20, saç kreminde ise %35 e varan pazar paylarına erişti. Türkiye pazarında güçlü dağıtım ağının yanında ortadoğu ülkeleri, İran, Irak, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Gürcistan gibi ülkelerin yanında, Balkan ülkeleri, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna, Kuzey Afrika ülkeleri Mısır, Libya, Fas, Tunus, Cezayir gibi ülkelerde de İpek tanınan ve aranan bir marka oldu. 2008 yılına gelindiğinde yıllık 15 milyon doları ihracat, toplam 60 milyon dolar cirosu ile Türkiye’nin ikinci 500 sanayi kuruluşu arasında yer aldı.

İnşaat Mühendisi olan Necati Akyazıcı, Canan Kozmetik hisselerini 2008 yılında Dünya kozmetik devi L’Oreal’a devrederek Canan Yapı’yı kurup inşaat sektörüne girdi. 64000 metrekare kapalı alanda gerçekleştirdiği Canan Residence projesi ile, konut sektöründe de ses getiren bir porje gerçekleştirdi.

Canan Yapı’dan sonra Tamer Mescioğlu ile Vest AŞ.’yi kuran Necati Akyazıcı önceden deneyimli olduğu hızlı tüketim sektöründe yeni başarılara imza atmayı hedefliyor.